Juan Gómez - Jurado "Szpieg Boga"😊😊😊
- 16 kwi
- 1 minut(y) czytania
"Szpieg Boga". Jedna z najlepszych książek jakie ostatnio przeczytałem. Wciąga od pierwszego rozdziału. Ostatni przeczytałem na bezdechu. Po prostu genialna. To powieść o odkupieniu. A tego szukają główni bohaterowie powieści. Jest w niej rys historyczny powstania Świętego Przymierza, są opisy przebiegu konklawe i surowych reguł panujących podczas wyboru Papieża. Są i...ale o tym musicie przeczytać sami.
A o czym jest powieść "Szpieg Boga"?
Rzym, 2 kwietnia 2005 roku. Świat wstrzymuje oddech – Papież Jan Paweł II umiera, a plac św. Piotra zalewa morze wiernych, pragnących go pożegnać. W cieniu żałoby rozpoczynają się przygotowania do konklawe. Jednak w samym sercu Watykanu rozgrywa się koszmar – dwóch kardynałów zostaje brutalnie zamordowanych w rytuale naznaczonym okaleczeniami i przerażającą symboliką religijną.
Po ulicach Rzymu grasuje bezlitosny seryjny morderca. Tropem zbrodni rusza inspektor i psychiatra kryminalna Paola Dicanti, lecz śledztwo od początku napotyka mur milczenia – Watykan nie dopuści, by świat dowiedział się o zabójstwach, a konklawe musi się odbyć.
Ojciec Fowler, były amerykański żołnierz i duchowny o tajemniczej przeszłości, coś ukrywa… ale jego własny sekret może okazać się jeszcze bardziej niebezpieczny niż morderca.
Polecam z wypiekami na twarzy.
Przemysław Trenk



Komentarze